Obec ZÁVIŠICE
Závišice
Dnes je sobota 28. ledna 2023, svátek slaví Otýlie

Skautský oddíl 

  Aktuality ObÚ:

 
  Titulní stránka
  Aktuality ObÚ
  O obci Závišice
  Historie obce
  Povinné informace
  Úřední deska
  Smlouvy a veřejné zakázky
  Územní plán
  Hlavní dokumenty a předpisy
  Organizační struktura
  Obecní úřad
  Zastupitelstvo obce
  Závišický zpravodaj
  Základní a mateřská škola
  Knihovna
  Spolky - TJ, SDH, MS,..
  Sportovní areál
  Pohostinství U Kremlů
  Sauna
  Kniha návštěv
  Fotogalerie
  Odkazy a telefonní čísla


  Bližší informace podá:

    Obecní úřad Závišice
    Závišice 115
    742 21 Kopřivnice
    tel.: +420 556 856 000
    e-mail: obec@zavisice.cz
            starosta@zavisice.cz

Skautský oddíl

Vlastní stránky skautského oddílu
Vlastní stránky skautského oddílu
(kliknutím na obrázek přejdete na stránku v novém okně)

Skautský oddíl:

Skautský oddíl

Jsme dívčí skautský oddíl, tvořený družinami ze Závišic a ze Štramberka. V současnosti máme 25 členů. Podle věku se dělíme na světlušky (od 6 – 11 let) a skautky (od 12 – 15 let).  Scházíme se jednou týdně na schůzkách v naší klubovně, která se nachází v budově obecního úřadu. Mimo tyto schůzky se potkáváme i na výpravách a dalších nejrůznějších akcích.


Aktuality:
Družinové schůzky (20.03.2017)
Srnečky (děvčata 5 - 10 let) se schází každou středu od 16:00 do 18:00 hodin pod vedením rádkyně Sabči (Sabina Pavlasová, e-mail: pavlasova.sabina@email.cz)

Delfínci (děvčata 11 - 15 let) se schází každý čtvrtek od 17:15 do 19:15 hodin pod vedením rádkyně Myšík (Zuzana Hývnarová, e-mail: zuzanka.hyvnarova@seznam.cz)
Oddílová rada:
Vůdkyně oddílu: Zuzana Hývnarová
Zástupce oddílu: Pavla Sykalová
Rádkyně oddílu: Petra Vojkůvková
 
Historie:
V roce 2004 vznikl první skautský oddíl v Závišicích. Oddíl byl tvořen družinou skautů (Šamani) a družinou skautek (Jiřičky). O dva roky později vznikla nová družina světlušek (Srnečky) a Jiřičky přijaly nové jméno družiny (Delfínci).

V roce 2008 proběhla zásadní změna. Děvčata se osamostatnila a založila nový skautský oddíl Minehawa složený ze dvou závišických družin a dvou družin štramberských. Tato změna vznikla na základě předešlé dlouhodobé spolupráce se skautkami ze Štramberka. Náš oddíl patří pod skautské středisko Kopřivnice.
 
Činnost oddílu:
Scházíme se pravidelně jednou týdně v naší klubovně, která se nachází v budově obecního úřadu. Náplní schůzek jsou především hry, ale učíme se i novým věcem, vyrábíme nejrůznější výrobky, nebo vaříme nějakou tu dobrotu.

Mimo schůzky se potkáváme i na výpravách či oddílovkách, které uskutečňujeme několikrát do roka, většinou o víkendech nebo ve dnech školních prázdnin. Organizujeme také další akce jako je např. drakiáda, maškarní ples, pětidenní jarní chalupa, nebo akce charitativního zaměření - tříkrálová sbírka, velikonoční skautské kuřátko, dudlík. Vyvrcholením celého skautského roku je čtrnáctidenní tábor.
 
Kontakty:
Zuzana Hývnarová
Telefon: 739 824 723
E-mail: vojkuvkova.petra@seznam.cz
Web: www.minehawa.skauting.cz


 
 
Aktualizováno 28-01-2023                   Stránky optimalizované pro IE 11 a Chrome v.83                   Vytvořil COMPUTERWEB.cz