Obec ZÁVIŠICE
Závišice
Dnes je sobota 28. ledna 2023, svátek slaví Otýlie

Spolky - SDH, MS, holubáři, skauti, .. 

  Aktuality ObÚ:

 
  Titulní stránka
  Aktuality ObÚ
  O obci Závišice
  Historie obce
  Povinné informace
  Úřední deska
  Smlouvy a veřejné zakázky
  Územní plán
  Hlavní dokumenty a předpisy
  Organizační struktura
  Obecní úřad
  Zastupitelstvo obce
  Závišický zpravodaj
  Základní a mateřská škola
  Knihovna
  Spolky - TJ, SDH, MS,..
  Sportovní areál
  Pohostinství U Kremlů
  Sauna
  Kniha návštěv
  Fotogalerie
  Odkazy a telefonní čísla


  Bližší informace podá:

    Obecní úřad Závišice
    Závišice 115
    742 21 Kopřivnice
    tel.: +420 556 856 000
    e-mail: obec@zavisice.cz
            starosta@zavisice.cz

Spolky - SDH, MS, holubáři, skauti, ..
Klub důchodců Sbor dobrovolných hasičů Skautský oddíl MS Závišice Včelaři

Klub důchodců:

Klub důchodců

Krátké představení klubu důchodců.


 
Poslední aktualita: Martinský krmáš (08.10.2019)
Klub důchodců Závišice zve všechny občany na MARTINSKÝ KRMÁŠ V SOBOTU 9. 11. 2019 od 16 hodin v sále Pohostinství U Kremlů K tanci zahraje p. Zelina, vystoupí Seniorky z Rybí, vstupné dobrovolné ... Zobrazit celou zprávu

Přejít na podstránku Klubu důchodců


 

Sbor dobrovolných hasičů:

Sbor dobrovolných hasičů Závišice

Sbor dobrovolných hasičů v Závišících má členskou základnu čítající 150 členů. Samozřejmě se tento počet pořád pohybuje. Ve sboru funguje i tzv. výbor. Ten se skládá z 21 členů.  Vybraní členové mají na své každoměsíční schůzi za úkol probírat činnost sboru, přípravy akcí (Dožínky, Ples, hasičské soutěže atd…), a také činnost Zásahové jednotky. Již zmiňovaná zásahová jednotka se skládá z 20 členů, kteří jsou stále připomoci při jakékoliv živelné pohromě i přípomocni k potřebám obce a pomoci místním občanům.  Zásahová jednotka má k dispozici 2 kusy PPS12 (požární stříkačky), plovoucí čerpadlo, motorovou pilu, kalové čerpadlo a v neposlední řadě cisternovou stříkačku CAS 25 Škoda 706 RTHP. O údržbu této techniky se podílí všichni členové sboru.


SDH disponuje také sportovním družstvem dětí a dospělých. Na úseku práce s mládeží se v poslední době moc nedaří s důvodu   malého početu dětí. 


Co se týká mužského družstva se nám daří lépe. Zde máme nasazeno 1 družstvo. Muži se zúčastňují každoročně okresních kol v požárním sportu v NJ, také jsou účastníky nedávno vzniklé Novojičínské ligy v požárním sportu. Klukům se daří ročně objíždět kolem 35-ti soutěží, po celé moravskoslezkém kraji.


 
Poslední aktualita: Končinový ples (17.02.2020)
Sbor dobrovolnĂ˝ch hasičů ZĂĄviĹĄice VĂĄs srdečne zve na KONČINOVÝ PLES V pĂĄtek 21.Ăşnora 2020 ve 20 hodin v sĂĄle pohostinstvĂ­ U Kremlů. Hudba Ypsilon, vstupnĂŠ 100Kč ... Zobrazit celou zprávu

Přejít na podstránku Sboru dobrovolných hasičů


 

Skautský oddíl:

Skautský oddíl

Jsme dívčí skautský oddíl, tvořený družinami ze Závišic a ze Štramberka. V současnosti máme 25 členů. Podle věku se dělíme na světlušky (od 6 – 11 let) a skautky (od 12 – 15 let).  Scházíme se jednou týdně na schůzkách v naší klubovně, která se nachází v budově obecního úřadu. Mimo tyto schůzky se potkáváme i na výpravách a dalších nejrůznějších akcích.


 
Poslední aktualita: Družinové schůzky (20.03.2017)
Srnečky (děvčata 5 - 10 let) se schází každou středu od 16:00 do 18:00 hodin pod vedením rádkyně Sabči (Sabina Pavlasová, e-mail: pavlasova.sabina@email.cz) Delfínci (děvčata 11 - 15 let) se schází každý čtvrtek od 17:15 do 19:15 hodin pod vedením rádkyně Myšík (Zuzana Hývnarová, e-mail: zuzanka.hyvnarova@seznam.cz) ... Zobrazit celou zprávu

Přejít na podstránku Skautského oddílu


 

MS Závišice:

MS Závišice Kontakt: Stanislav Kuběna
Tel: 776 156 077

MS Závišice se stará o zvěř v době nouze tj. především zimní přikrmování a předcházející příprava na toto období. Myslivci také zajišťují péči o zvěř v době kladení mláďat a v době sklizní. V těchto obdobích jsou nejvíce ohrožena mláďata a kojící a vodící matky.

Srnčata


Nejvíce škod na zvěři je zde spácháno především žacími stroji. Samostatnou skupinu ohrožení tvoří toulající se psi a kočky. Členové MS proto v těchto obdobích procházejí plochy, které mají být sečeny, aby zneklidnili zvěř a ta odtud odešla a nebyla tu v době sečení zraněna. Dále členové myslivecké stráže tlumí již zmiňované toulající se psy a kočky především v době kladení mláďat.

Liška Kuna


Členové MS v této době také suší objemové krmivo a obstarává jadrné a dužnaté krmivo, aby bylo k dispozici v době nouze kdy se sním přikrmuje zvěř. V letním období se také v našem MS staví krmná zařízení, posedy a pokud jsou stávající zařízení poškozena, tak se opravují.

Mezi myslivecké činnosti také patří průběrný odstřel zvěře, který se řídí plány chovu a lovu.

Fotogalerie MS Závišice:

 

Včelaři:

Včelaři Kontakt: http://www.vcelari-koprivnice.cz

 

TJ Závišice:

Kontakt: www.tjzavisice.cz

 


 
 
Aktualizováno 28-01-2023                   Stránky optimalizované pro IE 11 a Chrome v.83                   Vytvořil COMPUTERWEB.cz