Obec ZÁVIŠICE | Moravskoslezský kraj | Dnes je pondělí 22. července 2024, svátek slaví Magdaléna

Obec Závišice  Obec  Závišice

    Sportovní areál    
Aktuality ObÚ:
 • Hlášení místního rozhlasu z 16.05.2024                        
 • 15. Zasedání zastupitelstva obce Závišice 19.06.
 • Zpravodaj Závišan - Červen
 • Pouťová zábava 5.7.24
 • Pouťový koncert 5.7.24
 • Hudební výletiště MEZI STROMY 25.5.
 • Závišický Pedál 18.5.
 • Závišická vatra a den s myslivci 11.5.
 • Zobrazit starší aktuality


 • Sportovní areál Závišice

  Sportovní areál Závišice

  Víceúčelový sportovní areál se rozléhá na ploše 10.000 m2, je určen primárně k využívání občany a spolky obce Závišice a pro potřebu místní základní školy a školky. Sportovní areál byl slavnostně otevřen v květnu 2019. Součástí areálu je i vytápěný objekt sociálního zázemí, ve kterém jsou umístěny šatny, umývárny a technické zázemí. Fotbalové hřiště je určeno pro hru malé kopané.
  Osoby mladší 10 let mohou prostory využívat výhradně s doprovodem rodičů, či jiné zletilé a plně svéprávné osoby. Vstup a využívání prostor sportovního areálu uskutečňuje každý návštěvník na vlastní nebezpečí.

  Sportovní areál Závišice

  Sportovní areál Závišice  Altán - kryté posezení

  Altán - kryté posezení - Sportovní areál Závišice

  Altán - kryté posezení - Sportovní areál Závišice
  Altán - kryté posezení
  Altán - kryté posezení, vázané na víceúčelový sportovní areál, je klíčovým prvkem pro podporu společenského života a sportovní aktivity v dané lokalitě. Tato kombinace poskytuje obyvatelům a návštěvníkům ideální prostor k odpočinku, setkávání a sledování sportovních událostí. Altán slouží jako atraktivní místo pro rodinná setkání, společenské akce a kulturní události, a to vše za jakéhokoli počasí díky svému krytému charakteru.  Travnaté fotbalové hřiště

  Travnaté fotbalové hřiště - Sportovní areál Závišice

  Toto travnaté hřiště s přírodním trávníkem, které má rozměry 47 x 26 metrů, bylo navrženo pro výhradní použití v obuvi určené k fotbalu na trávnatých površích. Jeho primárním účelem je podpora fotbalových aktivit, a to jak tréninků, tak i zápasů v malé kopané. Kromě toho zde máme také možnost provozovat různé atletické disciplíny, což přispívá k rozmanitosti sportovního dění na tomto hřišti.
  Je důležité zdůraznit, že v souladu s pravidly tohoto hřiště by mělo být používáno pouze pro uvedené sportovní aktivity, pokud není přímo upraveno jinak provozovatelem. Tímto způsobem zajistíme optimální stav a udržení trávníku, aby mohl i nadále sloužit sportovcům a komunitě jako místo pro sportovní aktivity a rekreaci.

  Je zakázáno vpichování předmětů do travnaté plochy či jiné činnosti, které by vedly k rozrušení travnatého povrchu. Během sečení, hnojení a zavlažování je vstup na plochu zakázán. Travnatou plochu je třeba využívat rovnoměrně tj. nezatěžovat jen určitý segment hřiště.

  Travnaté fotbalové hřiště - Sportovní areál Závišice
  Travnaté fotbalové hřiště  Víceúčelové hřiště s umělým povrchem

  Víceúčelové hřiště s umělým povrchem - Sportovní areál Závišice

  Víceúčelové hřiště s umělým povrchem - Sportovní areál Závišice
  Víceúčelové hřiště s umělým povrchem
  Víceúčelové hřiště představuje skvělý a multifunkční prostor, který poskytuje ideální podmínky pro rozmanité míčové hry a sportovní aktivity. Jeho univerzální povaha umožňuje hraní volejbalu, basketbalu, nohejbalu, florbalu, malé kopané, tenisu, a házené. Tímto způsobem se stává centrem širokého sportovního vyžití, nabízejícího příležitosti jak pro rekreační, tak i pro výkonnostní sportování. Umělý travní koberec s křemičitým vsypem na hřišti poskytuje optimální povrch pro různé sporty. Tento materiál nabízí konzistentní a odpružený základ, což umožňuje pohodlné a bezpečné hraní. Křemičitý vsyp pomáhá udržovat správnou úroveň stability a podporuje otáčení a zrychlování, což je pro některé sporty zásadní. Díky své všestrannosti se víceúčelové hřiště stává místem setkávání a cvičení pro lidi různých věkových skupin a sportovních zájmů. Bez ohledu na to, zda se jedná o neformální rekreační hru s přáteli nebo o organizované sportovní události, hřiště vytváří prostor pro aktivní životní styl a sociální interakce. Tím přispívá k celkovému zdraví a pohodě místní komunity.  Tartanová dráha a atletický ovál

  Tartanová dráha a atletický ovál - Sportovní areál Závišice

  Tartanová dráha a atletický ovál - Sportovní areál Závišice
  Tartanová dráha a atletický ovál
  Tartanová dráha má 150 metrů dlouhý atletický ovál se dvěmi běžeckými drahami a stometrovou sprinterskou rovinku. Je určena pro běhy a jejich trénink. Míčové hry jsou zde zakázány. Umělý povrch (tartan) musí být využíván pouze pro sportovní účely a uživatelé povrchu musí používat vhodnou obuv (sportovní obuv s nebarvící podrážkou, tretry), přičemž vstup v znečištěné obuvi je zakázán. Po ukončení sportovní aktivity je nutné uvést dráhu, sektory i náčiní do původního stavu. Rovněž je zakázáno vyrývat do povrchu atletické dráhy jakékoliv značky či jinak narušovat povrch dráhy.  Doskočiště pro skok do dálky

  Doskočiště pro skok do dálky - Sportovní areál Závišice
  Doskočiště pro skok do dálky
  Pískové doskočiště je speciálně navržený povrch , aby poskytoval polštářový efekt a minimalizoval nárazy při dopadu na atletických dráhách. Písek na doskočiště je složen z jemného materiálu. Tato konstrukce umožňuje absorbovat nárazy a tím snižovat riziko zranění při pádech nebo skocích. Aby se udržela jeho účinnost a bezpečnost, je důležité pravidelně udržovat čistotu pískového doskočiště a zabránit vynášení písku na ostatní plochy.  Workout

  Workout - Sportovní areál Závišice

  Workout - Sportovní areál Závišice
  Workout
  Workoutová sestava představuje inovativní a komplexní řešení pro rozvoj silových a obratnostních dovedností, zaměřené na maximální využití venkovního fitness parku. Tato multifunkční sportovní zařízení jsou koncipována s ohledem na širokou škálu fitness aktivit, včetně posilování, strečinku, a protahování. Jedná se o ideální prostředek pro formování postavy a zvyšování celkové fyzické kondice. V současném trendu stoupajícího zájmu o trénink s vlastním tělem je workoutová sestava skvělým odpovědí na potřeby moderních cvičenců. Tempo cvičení a zájem o komplexní trénink, který kombinuje sílu, obratnost, a flexibility, roste. Venkovní fitness park, vybavený těmito multifunkčními zařízeními, se stává ideálním místem pro komunitní cvičení, kde lidé mohou společně pracovat na svém tělesném zdraví a fyzické kondici. Tato workoutová sestava nejen podporuje individuální tréninkové cíle, ale také vytváří prostor pro skupinové aktivity a sociální interakci. Jejich design je promyšlený tak, aby byl přístupný pro různé úrovně fitness a aby nabízel variabilitu cvičení. To vše napomáhá vytvářet inspirativní a motivační prostředí pro každého, kdo hledá efektivní a zábavný způsob, jak investovat do svého zdraví a pohody.
  Workout - Sportovní areál Závišice  Dětské hřiště

  Dětské hřiště - Sportovní areál Závišice

  Dětské hřiště - Sportovní areál Závišice
  Dětské hřiště
  Dětské hřiště představuje nejenom prostor pro zábavu, ale i důležitou platformu pro fyzický a sociální rozvoj dětí. Areál je navržen s ohledem na podporu aktivního životního stylu, a zároveň nabízí příležitost pro zdokonalování a sebepoznávání malých dobrodruhů. Lezecké kameny, umístěné na dětském hřišti, jsou jedním z prvků, které podněcují děti k pohybu, zdolávání překážek a vývoji jejich fyzických dovedností. Lezecké kameny jsou vynikajícím nástrojem pro rozvoj koordinace, síly a vytrvalosti. Děti, když se snaží zdolávat tyto kameny, pracují na své motorice a vyvíjejí svou rovnováhu. Tato aktivita není pouze fyzicky náročná, ale také podporuje rozvoj dětského sebevědomí a odhodlání překonávat výzvy. Důležitým aspektem hřiště je také sociální interakce. Prvky na hřišti mohou stimulovat spolupráci mezi dětmi, podporovat sdílení a vzájemné učení. Dětské hřiště s lezeckými kameny poskytuje dětem nejen zábavné prostředí.  Provozní řád sportovního areálu Závišice

  Provozní řád sportovního areálu Závišice (*.pdf)

  Provozní řád sportovního areálu Závišice
  Provozní řád sportovního areálu Závišice

  KONTAKT
  Obecní úřad Závišice
  Závišice 115
  742 21 Kopřivnice
  tel.: +420 556 856 000
  e-mail: obec@zavisice.cz
             starosta@zavisice.cz

  Zobrazit všechny kontakty

  Facebook obec Závišice Instagram obec Závišice

  DOTACE
  Dotace poskytnuté obcí:
  Žádost o poskytnutí dotace na stavbu domovní čistírny odpadních vod (ČOV):
  Pravidla pro poskytování finančního příspěvku na Domovní ČOV (pdf) - platná od 1.1.2024

  Žádost o poskytnutí dotace (docx)


  Dotace, které čerpá obec:
  Dotace - Běžecké dráhy č. 117D815006825
  Dotace - Běžecké dráhy č. 117D815006825
  Projekt "Běžecké dráhy" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

  Cyklostezka Závišice
  Naše obec čerpá finanční příspěvek v rámci projektu "Cyklostezka Závišice" (Reg. číslo: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0007762), který je spolufinancován z EU, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). V rámci projektu dojde k vybudování a rekonstrukci cyklostezky skrze obec Závišice, přičemž spojí katastry obce Rybí a města Kopřivnice. Výstupem projektu tak souvislá značená cyklotrasa v celkové délce 3539 m.

  Obec Závišice - Moravskoslezský kraj
  Prohlášení o přístupnosti
  www.ZAVISICE.cz © 2024

  Česky | English | Deutsch